GB Group – Doğal Taş Madenciliği

GB Group, bünyesindeki GB Madencilik, Rica Madencilik, Nobel Madencilik, Lal Stones ve Düzce Mermer şirketleri ile Türkiye’nin önde gelen grup madencilik şirketlerinden biri olarak 15 yıldır doğal taş madenciliği faaliyetlerini sürdürmektedir. Marmara ve Ege Marmara Bölgesi’nde bulunan mermer ocakları yaklaşık 100 hektar alana sahiptir. Ocakların her birinde arz – talep dengesine göre üretim yapılmakta olup, aylık 1000 – 5000 ton civarında mermer çıkarılmaktadır. Ocaklarda çıkarılan mermerler, farklı renk, desen ve dokularda olabilmektedir. Her müşterinin farklı talepleri ve ihtiyaçları olduğu gözetilerek, geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır. Tercih edilen mermerler istenilen boyut ve şekillerde hazırlanmaktadır.

GB Group, yüksek kaliteli, sürdürülebilir ve güvenli madencilik faaliyetleri yürütmeyi hedeflemektedir. Şirket, çevre ve doğal kaynakların korunması konusuna da önem vermektedir. Bu nedenle, madencilik faaliyetlerini yürütürken çevreye ve doğal kaynaklara en az zarar veren teknolojileri kullanmaya özen göstermektedir.

GB Group, sahip olduğu uzman kadrosu ve modern teknolojileri ile madencilik sektöründe öncü bir konumdadır. Türkiye’ deki ve yurtdışındaki müşterilerinin beklentilerini maksimum düzeyde karşılamaktadır. Bir çok ülkeye blok ve ebatlı mermer ihracatı yapmaktadır. Çin, Hindistan, Mısır, Endonezya ülkelerine mermer blok ihracatı, Amerika, Kanada, ırak, Libya, Avrupa ülkeleri, Suudi Arabistan, Katar, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Afrika, Azerbaycan, Kazakistan ve Türkmenistan ülkelerine ebatlı mermer ürünü ihracatı yapmaktadır.